Imatrikulácia Vianočná akadémia Veterinárny deň Deň drobnochovu Súťaž o pohár ústredného riaditeľa SVS ČR Využitie druhotného odpadu Korešpondenčná škola ekológie

Naše aktivity

Veterinárny deň

Veterinárny deň - Deň otvorených dverí

Už tradične v mesiaci október naša škola organizuje Veterinárny deň spojený s Dňom otvorených dverí. Tento rok sa Veterinárny deň konal 5.októbra a v poradí to bol už 14. ročník. Tradične sa konala Kynologická súťaž a Výstava drobnochovu.

Veterinárny deň zahájil Matyas Koncz zo 4.B so svojou skupinou ukážkami sokoliarstva. V kynológii sa súťažilo  vo viacerých disciplínach, v ktorých žiaci so svojimi zverencami predvádzali ich krásu, poslušnosť a šikovnosť.

V súťaži o najkrajšieho čistokrvného  psa zvíťazila Barbara Csontosová z 3.C, 2. miesto obsadil Patrik Belanský z 1.B a  3. miesto získala Dominika Šandorová z 1.A triedy.

V súťaži o najposlušnejšieho psa predviedli žiaci a ich psy základnú poslušnosť. Zvíťazila Karin Škapurová z 1.C, druhé miesto získala Simona Selecká z 1.C a na 3. mieste sa umiestnila Laura Kernaševičová z 2.B.

Súťaž o najmilšieho psa je náročná disciplína, v ktorej psíky predvádzajú rôzne naučené triky  a kúsky. 1. miesto získala Daniela Rusnáková z 1.C, 2. miesto Katarína Kocáková zo 4.A a 3. miesto Sabína Knapová z 1.B.

V súťaži o najlepšie zladenú dvojicu má majiteľ čo najvernejšie vystihnúť a doplniť predvádzané plemeno. Najlepšie sa toho zhostila Viktória Bachňáková zo 4.A , 2. miesto získal Nikolas Király z 1.B a 3. miesto Patrícia Kalická z 2.B.

V kategórii top pes 1. miesto získala Laura Kernaševičová z 2.B. V tejto kategórii 2. a 3. miesto nebolo udelené.

Krátku reportáž z dňa otvorených dverí odvysielala televízia Markíza v Televíznych novinách. Na záver chceme povzbudiť ostatných žiakov školy, aby sa so svojimi zvieratami zapojili do ďalšieho už 15. ročníka Veterinárneho dňa, ktorý sa uskutoční opäť v októbri 2017.

Meno školy: Stredná odborná škola veterinárna Košice - Barca
Email školy: sosvet@sosvet.sk