• Medzinárodný deň tolerancie

20. 11. 2023

Dňa 16.11.2023 sme sa my, SOŠ veterinárna zúčastnili hudobno-vzdelávacieho  programu „Príbeh Slovenska"

Hudobno-vzdelávací program "Príbeh Slovenska" sa zaoberá dejinami našej krajiny. Chronologicky prechádza najdôležitejšie udalosti 20. storočia pútavou formou a analyzuje aj také problémy ako je intolerancia, neznášanlivosť a rasizmus.

Program sa venuje témam: boj o ČSR, Štefánik, vznik a zánik ČSR - Mníchovský diktát, vojnová Slovenská republika, fašizmus, II. svetová vojna, SNP, socializmus v ČSSR, Dubček a Pražská jar, Nežná revolúcia, rozpad ČSFR a vznik SR, temné 90-te roky a mafia, vstup do EÚ a NATO a pod.

Súčasťou programu bola aj hudobná zložka, v ktorej hrali dvaja hudobníci k aktuálnym témam piesne naživo.

Uvedomili sme si, že sloboda, demokracia, tolerancia  a humánnosť sa dejinami vydobýjajú ťažko a každý z nás môže byť súčasťou toho boja.

• Exkurzné vyučovanie Krakov – Osvienčim

20. 11. 2023

14.11.2023

Exkurziu do bývalého koncentračného tábora Osvienčim-Brezinka/Auschwitz-Birkenau by mal absolvovať asi úplne každý. Až tam si totiž človek uvedomí, že mnohokrát rieši úplné malichernosti. Skutočné ľudské utrpenie sa odohrávalo práve tu. Zo všetkých kútov, zo všetkých stien na vás dýcha úzkosť, bolesť, nepredstaviteľná hrôza. Atmosféra strachu a desu je tu stále aj po toľkých rokoch až hrozivo živá. Až tu človek pochopí, aké šťastie naša generácia vlastne má.

15.11.2023

Krakov je krásne mesto s množstvom historických budov, pamiatok a atrakcií v tesnej blízkosti. Chôdza je skvelý spôsob ako preskúmať mesto a nasať jeho atmosféru. Objavíte krásne uličky, malé romantické podniky alebo zaujímavé budovy. Okrem toho nie je na zahodenie ani nočný Krakov s veselým životom . Bolo to miesto práve pre nás mladých plných života, ktoré sme v týchto dňoch naplno vychutnali.

Dúfame, že bude i nabudúce....

• Vyrezávanie tekvíc

9. 11. 2023

Dňa 7.11.2023 žiaci a učitelia našej školy vyrezávali tekvice.

V žiackom hlasovaní vyhrala tekvica Hello Kitty.

V učiteľskom hlasovaní vyhrala tekvica Netopier.

Všetkým zúčastneným ďakujeme za príjemne strávený večer a tešíme sa na ďalšie spoločné akcie.