• Beseda Eko Inak

27. 9. 2023

25. 9. 2023 sa uskutočnila na hodine cudzokrajných zvierat v 3.A triede interaktívna prednáška PLANET LOVER na tému „Eko inak“.  Dozvedeli sme sa veľa zaujímavého o biodiverzite, závislosti biodiverzity súše od biodiverzity vody, o ochrane pralesov, koralov a zvierat.

Vedeli ste napríklad, že Západná Papua si zachovala väčšinu prirodzeného lesného porastu napriek obrovskému výrubu lesov?

• RODIČOVSKÉ ZDRUŽENIE

21. 9. 2023

Vážení rodičia,

pozývame Vás na plenárne zasadnutie združenia rodičov, ktoré sa uskutoční dňa 29.09.2023 o 15.00 hod. v aule školy a následne na triedne aktívy, ktoré sa uskutočnia o 15.30 hod. v jednotlivých triedach  našej školy.

• PODPOR SVOJ ODBOR

19. 9. 2023

Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora, pod záštitou Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR a Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR, pripravila v školskom roku 2023/2024 IV. ročník súťažno-vzdelávacej aktivity PODPOR SVOJ ODBOR.

CIEĽ SÚŤAŽE:

·        Prostredníctvom krátkych videí natočených žiakmi SOŠ, ZAUJÍMAVO PREDSTAVIŤ poľnohospodárske, potravinárske, lesnícke a veterinárne odbory na stredných odborných školách.

·        OBOHATIŤ POZNATKY žiakov základných škôl o povolaniach v poľnohospodárskom, potravinárskom, lesníckom a veterinárnom sektore.

·        UĽAHČIŤ ROZHODOVANIE žiakom základných škôl, kde budú študovať po ukončení 9. ročníka ZŠ.

PRE KOHO JE SÚŤAŽ URČENÁ?

· Žiakov SOŠ, ktorí študujú v študijnom alebo učebnom odbore s poľnohospodárskym, potravinárskym, lesníckym alebo veterinárnym zameraním (skupiny odborov 29 Potravinárstvo, 42 Poľnohospodárstvo, lesné hospodárstvo a rozvoj vidieka I, 43 Veterinárske vedy a 45 Poľnohospodárstvo, lesné hospodárstvo a rozvoj vidieka II).

· Triedne kolektívy žiakov 7. až 9. ročníka základných škôl.

AKO SA ŽIACI SOŠ ZAPOJA DO SÚŤAŽE?

· SOŠ sa zaregistruje do súťaže - prostredníctvom www.podporodbor.skREGISTRÁCIA TRVÁ od 15.9.2023 do 15.10.2023.

· Študenti vytvoria krátke video v trvaní do 3 minút na určenú tému súťaže = súťažný príspevok.

· TÉMA SÚŤAŽE: „ČO ZAŽIJEŠ V MOJOM ODBORE“

· Súčasťou súťažného príspevku je aj krátka videovizitka autora videa v trvaní do 1 minúty.

· SOŠ prihlási video (vrátane videovizitky) do súťaže - prostredníctvom www.podporodbor.sk. PRIHLASOVANIE SÚŤAŽNÝCH PRÍSPEVKOV TRVÁ od 16.10.2023 do 30.11.2023.

CENY PRE SOŠ?

· Finančné ceny pre víťazov v hodnote 250, 200 a 150 eur

· Ceny partnerov súťaže

· Ceny pre učiteľov

· Cena pre najaktívnejšiu SOŠ

A ČO ĎALEJ? AKO SA ŽIACI ZŠ ZAPOJA DO SÚŤAŽE?

· Krátke súťažné videá uložíme podľa poľnohospodárskych, potravinárskych, lesníckych a veterinárnych odborov na YouTube kanál PODPOR SVOJ ODBOR, kde budú k dispozícii žiakom, triednym učiteľom a kariérovým poradcom na ZŠ k príprave hodnotiaceho dotazníka.

Viac informácií nájdete TU: www.podporodbor.sk

• Súťaž o vodičák KSK zadarmo

7. 9. 2023

Po roku opäť spúšťame kampaň k súťaži o vodičák KSK zadarmo pre žiakov župných škôl, ktorí majú aspoň 17 rokov a vedia sa preukázať nejakým talentom na národnej a/alebo medzinárodnej úrovni - po prejdení do 2. kola (o ktorom bude každý žiak informovaný emailom) bude úlohou žiakov natočiť video o nejakom pravidle cestnej premávky a dôsledkoch jeho nedodržiavania.

Prihlášku môžu žiaci posielať do 29.09.2023.

Podmienky súťaže nájdete TU: https://kskvodicaky.sk/podmienky-sutaze/